Djeca vojnici i nevidljiva djeca

Gap-fill exercise

Fill in all the gaps, then press "Check" to check your answers. Use the "Hint" button to get a free letter if an answer is giving you trouble. You can also click on the "[?]" button to get a clue. Note that you will lose points if you ask for hints or clues!
Dijete vojnik je osoba mlađa od godina.Oni ne znaju što su slatkiši, davno su probali meso, nikada nisu imali igračke te ne idu u . U oružane snage djecu vojače vlade, paravojne grupacije i policije koje uživaju podršku vlade i nevladine oružane grupe. Ponekad se i djeca sama priključuju vojsci zbog nepovoljne situacije i loših ekonomskih uvjeta. Djevojke su izvrgnute zlostavljanju i često postaju žene pobunjeničkih vođa. Djeca koja sudjeluju u ratu nemaju djetinjstvo te im se ozbiljno narušava , fizičko i društveno sazrijevanje. To štetno utječe na stabilnost, prosperitet i demokratizaciju.