E-monografija

Ispis statistike od 9. 10. 2017.

1. sat:  8:00  -  8:40

Od ukupnog broja učenika/odjela
u Posebnom razrednom odjelu
11 2

U odnosu na prošlu školsku godinu nema promjena u broju razrednih odjela. U ovoj školskoj godini imamo 24 čista razredna odjela od 1. do 8. r. i 2 kombinirana Posebna razredna odjela za djecu s teškoćama u razvoju (čl. 10.  ranijeg važećeg Pravilnika o osnovnoškolskom odgoju i  obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju.)

:) ORGANIZACIJA SMJENA

SMJENA „ A „ – jutarnja smjena (1., 3., 5. i 7. razredi) započinje u 8:00 sati po utvrđenom rasporedu sati,

SMJENA „B“  -  popodnevna smjena (2., 4., 6. i 8. raz.) započinje u 13.30 sati po utvrđenom rasporedu sati.

SMJENA „A“ i „ B „   IZMJENJUJU SE NA TJEDNOJ RAZINI.

PRO mlađi radi samo u JUTARNJOJ SMJENI od 8,00 do 11,00 sati, a PRO stariji od 11,00 do 13,50 sati.

smileyORGANIZACIJA NASTAVNOG RADNOG DANA (RADNO VRIJEME ŠKOLE)

Ove školske godine nastavni rad organiziran je u 2 smjene pritom poštujući epidemiološke mjere uzrokovane pandemijom COVID-19 (prostorni uvjeti škole, osiguran fizički razmak od najmanje 1,5 m  i organiziran rad učenika u homogenim razrednim odjelima).

:) PRODUŽENI BORAVAK

Grad Rijeka odobrio je za šk. 2021./2022.g.četiri grupe produženog boravka.

Rad produženog boravka organiziran je za dvije homogene skupine prvih, jednu heterogenu skupine drugih razreda i jednu heterogenu skupinu trećih razreda.

Program PB će se provoditi u učionicama predviđenim za PB, u jutarnjoj smijeni od 8:00 do 13:00 sati i u popodnevnoj smijeni od 11:30 do 16:30 sati.

Posebna pozornost biti će usmjerena na poštivanje epidemioloških preporuka: pravilnom i redovitom pranju ruku, poštivanju socijalne distance posebice prilikom igre, pravilnom kretanju po označenim prostorima u školskoj zgradi i izvan nje, pravilnom ulasku u zgradu preko dezinfekcijskih barijera i sl.

Za program PB nastavne godine 2021./2022.  upisana su 105 učenika.

Učiteljice za ovaj program sufinanciraju Grad Rijeka i roditelji učenika upisanih u program sukladno odluci Gradskog vijeća Grada Rijeke, na isti način kao što su od Ministarstva znanosti i obrazovanja Zagreb financirani ostali učitelji u školi.

Roditelji participiraju iznos za učitelja u odnosu na primanja ostvarena prema ukupnom broju članova u domaćinstvu, a prema odluci Grada Rijeke.

:) POSEBNI RAZREDNI ODJELI

Ove školske godine u školi djeluju   dva kombinirana  Posebna razredna odjela za učenike s teškoćama u razvoju  ( mlađa grupa I. - IV.raz. i starija grupa V.-VIII.raz.), ukupno 11 učenika : od kojih  PET (5) učenika u razrednom odjelu od I. do IV.r.  a ŠEST (6) učenika od V. do VIII.r..

Zbog epidemiološke situacije uzrokovane pandemijom COVID-19 i organizacije rada škole skraćeni su satovi tako da Pro mlađi razredni odjel radi od ponedjeljka do petka od 8,00 do 11,55 sati, a Pro stariji  u jutarnjoj smjeno od 8.00 do 11.55, a u međusmjeni od 9.45 do 13.25 sati.   Nastavni rad u mlađoj grupi PRO provodi razredna učiteljica I.T., a u starijoj grupi učitelji predmetne nastave, te magistri socijalne pedagogije: P.Š. u mlađoj grupi i  B.F. u starijoj grupi.

smiley VJERONAUK

R.K.

B.Š.

M.Š.

A.Đ.

Na temelju Kanonskog mandata za šk. 2021./22.g. Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije djelatnica M.Š. zaposlena je na nepuno neodređeno radno vrijeme. U zamjenu za djelatnicu M.B. temeljem Obavijesti Kahetetskog ureda primljena je B.Š. Mandat za islamski vjeronauk ima A.Đ. koji ima radni odnos zasnovan u OŠ SRDOČI Rijeka.

smileyDEŽURSTVO UČITELJA

Dežurstvo učitelja organizirano je na način da je ravnatelj odredio raspored dežurstva učitelja i mjesto ulaza učenika u školu uzimajući u obzir smještaj učionica u kojima djeca borave, sve u svrhu izbjegavanja kontakata i održavanja razmaka. Učitelji dolaze minimalno 15 minuta prije početka nastave.

Učenici od I.-IV. r. ulaze na ulaz s nogometnog igrališta, a učenici od V.-VIII.r. ulaze na glavni i ulaz s košarkaškog dvorišta. Za vrijeme trajanja velikog odmora djeca borave na igralištu i organizirano ulaze, a pritom će biti 2 učitelja/ice dežurne. Pri lošem vremenu učenicima će biti slobodan ulaz u školu, ali će ih dežurni učitelj otpratiti direktno u učionicu.

smileyPREHRANA UČENIKA

Škola ima organiziranu prehranu u vlastitom  aranžmanu tj. učenicima pored marende osigurava se i ručak u sklopu  četiri grupe produženog boravka. Kuhinja ima  kvalitetan blagovaonički prostor.

Učiteljice produženog boravka u suradnji sa kuharicama škole dogovorile su dolazak na ručak učenika svoje grupe vodeći računa da ne dolazi do bliskih kontakata sa učenicima iz preostalih grupa, a ostavljajući dovoljno vremena da se nakon svake grupe obavi dezinfekcija ručaone te stolova i stolica. Cijena ručka za korisnike programa produženog boravka iznosi 12,00 KN. Cijena marende iznosi  6,00 kn po danu. Cijene ovih obroka ostale su nepromijenjene.

Nadamo se da ćemo na taj način privući veći broj korisnika.

Marendu na početku godine prima 167 učenika od 1. do 8. razreda.

Uslijed epidemioloških uputa učenici ne koriste zajednički prostor za marendu. Školska marenda dostavlja se od strane kuhinjskog osoblja do vrata učionica zapakirana u skladu s higijenskim propisima. Učenici marendaju u svojoj učionici ili na vanjskim prostorima škole u pratnji učitelja.

smileyPRIJEVOZ UČENIKA

Učenici za dolazak i odlazak iz škole koriste usluge javnog prijevoza tj. autobus poduzeća “Autotrolej“ Rijeka.  Sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ove školske godine nemamo nijednog učenika kojem se osigurava besplatan prijevoz u vidu pokazne karte.

Besplatan prijevoz ostvaruju i učenici u Posebnom razrednom odjelu, njih 11, kao i učenici koji odlaze na logopedski program u  OŠ  „Kozala“ Rijeka -  15 učenika.

eticki kodeks.pdf

« Prosinac 2021 »

Promo film

Osjećaš li se ugodno i prihvaćeno u svom razredu?

obrazovanje

ostali